Poradca,informátor v oblasti:
životosprávy,zdravotných
ťažkostí,formovania postavy.
J-Synek2.jpg
Diviaky nad Nitricou 33
Mailom:fitness7@azet.sk
Telefonicky:0918490828
Po-Ne:8-20hod.

Pri objednávaní produktov napíšte do mailu okrem adresy
aj vaše telefónne číslo.
Objednávky príjimam:
Mailom : fitness7@azet.sk
Mobil:0918490828
Osobne po dohode
Poštovné sa pohybuje v rozmedzí:1,15-3,60 eur,
v objednávke nad 80 eur sa poštová služba neplatí,
v určitých prípadoch aj pri nižších objednávkach.
Odosielanie výrobkov:do 24hod./ak sú na sklade/

Pri objednávaní produktov napíšte do mailu okrem adresy
aj vaše telefónne číslo.

Jednou z najušľachtilejších činností je znižovanie bolesti a utrpenia druhým.

Soľ do kúpela

Soľ do kúpela

Soľ s obsahom propolisu 250g-5,50€
Soľ do kúpela

Soľ do kúpela

Na kĺby a chrbát 250g-5,50€
Soľ do kúpela

Soľ do kúpela

Na kožu 250g 5,50€
BIOTERMAL

BIOTERMAL

BIOTERMAL 350g-10,50€
Soľ do kúpeľa

Soľ do kúpeľa

Na príjemný spánok 250g-5,50€
BALNEOL 110ml

BALNEOL 110ml

BALNEOL 110ml-17,50eur
Aromatické soli – léčebné aromatické koupele.
 
Aromatické koupele patří mezi nejstarší metody léčení. Počátky můžeme nalézt ve starém Babylonu, Sýrii, Persii, Egyptě, Indii a Tibetu. Ve svém důsledku tyto koupele působí komplexně na zdraví člověka. Zahrnují aromaterapii kombinovanou s reflexní terapií.

Aromaterapie je způsob, jakým můžeme příznivě ovlivnit organismus přes čichové receptory, které při rozdílných vůních aktivují postupně všechny části mozku. Přes centrální nervovou soustavu se jejich účinek přenáší do různých systémů a orgánů. Doktor Bach dokázal, že za pomoci vůní můžeme působit na nervový systém a tak měnit stav psychiky.

Reflexní terapie je druhý způsob, kterým aromatické koupele působí na organismus. Aromatické koupele aktivují kožní zóny a biologicky aktivní body na povrchu kůže. Pomocí těchto bodů dochází k ovlivnění systémů a orgánů v lidském těle. Každý orgán má svoji projekci (bod) na povrchu kůže. Pokud orgán není v pořádku, je bod na kůži velmi citlivý a při tlaku bolí. Často mívá i vyšší teplotu, než body okolní. Tyto zóny se nazývají podle objevitelů Lacharijeva a Gedy. V Tibetu a Číně má tisíciletou tradici léčení různých onemocnění pomocí biologicky aktivních bodů, kterých se na lidském těle nachází více než tisíc. Jsou propojeny s různými orgány a systémy v celém organismu. Na biologicky aktivní body můžeme působit pomocí jehliček (akupunkturou), akupresurou nebo moxováním (zahříváním). Také je velmi účinné aktivovat tyto body pomocí olejů nebo aromatických koupelí. Při použití koupelí dochází k nastolení harmonie organismu za pomoci čichových receptorů a biologicky aktivních bodů.

Bohužel oficiální medicína používá pouze minerální nebo solné koupele. Některé firmy, které vyrábějí parfémy, začaly přidávat do solných koupelí aromatické koncentráty, které jsou více či méně sestaveny na bázi chemické, čili synteticky vyrobené. Mají hezčí sytou barvu, příjemnou pronikavou vůni a škodlivě působí na organismus. Informace zdraví v sobě nesou pouze přírodní vůně bez rozpouštědel, umělých stabilizátorů, barviv a parfémů.

Pro léčebné aromatické koupele a aromaterapii můžeme používat pouze přírodní extrakty léčivých rostlin. Abychom zcela chránili léčebné účinky aromatických olejů a různých rostlinných extraktů v podobě informací, používáme při výrobě technologie a receptury získané přímo z Tibetu. Účinky jsou ještě zesílené technologií zvanou STRUKTUROVÁNÍ. Tato technika je patentována a byla vyvinuta na Sibiři skupinou léčitelů, v čele s akademikem Skvorcovem. Informace, které jsou zakódovány v léčivých rostlinách, jsou při výrobě ochráněny tibetským postupem a navíc obohaceny technologií STRUKTUROVÁNÍ, která dodává potřebnou energii všem nemocným buňkám, aby došlo k jejich obnově.

Profesor medicíny Zolotnický 15 let působil v Tibetu, kde se v klášterech učil tamní přírodní medicínu a studoval tibetské tradice. Podle těchto tradic a technologií jsme vyvinuli 30 různých aromatických olejů a balzámů určených k masážím a aromaterapii a 30 různých aromatických solných koncentrátů pro léčebné aromatické koupele. Jsou označeny názvem EPAM. Propracovali jsme také metodiku aromatických koupelí.

Dávkování
Celkové koupele: umyjte se mýdlem a osprchujte se tak, jak jste zvyklí. Tibetskou aromatickou sůl nejprve chvíli vdechujte, poté tělo potřete solí. Napusťte vanu vodou, do ní přidejte ještě 1 lžíci soli. V lázni setrvejte 10–15 minut. Po koupeli se již neomývejte, je lepší nechat tělo oschnout. Koupel provádějte 1x denně nebo ob den po dobu 20 dní. Aromatickou sůl vybíráme podle účinků nebo vůně, která je nám nejbližší. Upozornění: obsah balení je 250 g, což je 4–7 koupelí. Jedna koupel = 1 až 2 polévkové lžíce. Inhalace: 1 čajová lžička na 50 ml vody, kloktání: 1 čajová lžička na 100 ml vody, aromaterapie: aroma soli vdechujeme 2 – 3 x týdně v průběhu dne nebo před spánkem. Další užití: koupele nohou, umyvadlové koupele nohou (teplá – studená voda), aplikace přesyceného roztoku (solné kaše), v páře, ve sprše - dávkování a podrobnosti viz katalog (zde na webu v sekci Léčitel Boris Tichanovský – Katalog výrobků ke stažení) nebo na vyžádání v tištěné podobě. Po otevření aromatickou sůl neskladujte, ale do čtrnácti dnů spotřebujte.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Koupelová sůl na příjemný spánek

Všeobecně uklidňující účinky
CENA:5,50€
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Koupelová sůl na kĺby a chrbát
Protizánětlivé účinky zaměřené a pohybový aparát a problémy s páteří a klouby
CENA:5,50€
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Koupelová sůl kožní
Při kožních problémech
CENA:5,50€
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sůl propolis - pro suchou a normální pleť

Použití
Při chronické únavě, má protizánětlivé účinky, při hojení ran a nemoci kůže. Zlepšuje látkovou výměnu a zvyšuje mužskou potenci. Inhalace a kloktání při angíně, chřipce, bronchitidě, lupence a nemocem dásní.
Cena 250g-5,50€
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BIOTERMAL
Bioinformačná kúpeľová soľ z termálnej vody žriedla Podhájska
Biotermal je bioinformačná kúpeľová soľ z termálnej vody žriedla Podhájska (Slovensko). Účinné látky v soli podporujú bioinformácie, ktoré výrazne posilňujú jej celkový liečivý a regeneračný efekt.

1 900 metrov hlboký vrt, ktorý je zdrojom liečivého geotermálneho žriedla s blahodarnými účinkami na ľudský organizmus, je jediný tohto druhu v strednej Európe. Prieskumom sa zistilo, že ide o vodu treťohorného mora, ktorá má vysoký obsah prvkov a minerálov. Podrobná klinická štúdia preukázala, že pri mnohých problémoch má hlbší a stálejší regeneračný efekt než voda z Mŕtveho mora.

Kúpeľ pripravený zo solí žriedla Podhájska pôsobí priaznivo na problémy horných dýchacích ciest, astmu a zápal priedušiek. Okrem iného obsahuje lítium, pomáhajúce pri liečení dny, a jodidy, ktoré priaznivo pôsobia na štítnu žľazu. Zloženie je veľmi bohaté - fosforečnany a vápnik pôsobia na doliečovanie zlomenín, bromidy zmierňujú bolestivé stavy. Pravidelný kúpeľ sa osvedčí ľuďom trpiacim na reumatizmus, cievne a kĺbové problémy a ťažkosti s chrbticou. Stabilizuje stav pacientov s osteoporózou, artrózou a artritídou. Vzhľadom na značné množstvo síranov je veľmi účinný pri liečbe ekzémov, vyrážok a kožných ochorení.
Biotermal harmonizuje celý energetický systém organizmu.

Kúpeľ so soľou Biotermal prospieva kondícii aj kráse a prispieva k rovnováhe duše a tela. Soľ pôsobí relaxačným a upokojujúcim účinkom, pomáha tíšiť svalovú únavu, čistí a revitalizuje pokožku, zároveň z nej odstraňuje nečistoty, nadbytočnú mastnotu a škodlivé látky.

Aplikácia:
Kúpeľ: Odporúčame 1-2 polievkové lyžice soli rozpustené vo vani s teplotou vody 35-38 °C. Kúpeľ vykonávajte po dobu 10-20 minút 1-3x týždenne. Soľ vo vode dobre premiešajte, aby sa jej kryštály úplne rozpustili. Počas kúpeľa nepoužívajte mydlo ani sprchový gél. Po kúpeli si kožu len mierne osušte, ale nedrhnite froté uterákom.

Ak máte závažné zdravotné ťažkosti (cievne a iné), pri ktorých by kúpele vyvolávali zvýšenú záťaž organizmu, obráťte sa na lekára s otázkou, či vám odporúča balneoterapeutické procedúry.

Nosová sprcha: Pomáha udržiavať fyziologickú čistiacu schopnosť sliznice nosa a umožňuje optimálne fungovanie tzv. sliznicovej imunity ako primárnej obrany pred infekciou. Používa sa na zvlhčenie sliznice celej nosnej dutiny a nosohltanu, predovšetkým pri pobyte v prostredí s nízkou relatívnou vlhkosťou vzduchu, v priestoroch vykurovaných ústredným kúrením a prostredí znečistenom najmä prachovými časticami. Na vyplachovanie nosa sú vhodné nosové spršky, ktoré dostať v lekárňach. Ešte jednoduchšie je robiť výplach pomocou kanvičky. Používa sa 1% roztok soli (10 g soli rozpustiť v 1 litri vlažné vody).

Kloktadlo: Pre každého, koho bolí v krku, je vykloktanie slaným roztokom priamo blahodarné. Zapálená sliznica sa zvlhčí, hlieny a baktérie sa uvoľnia a dostanú von. Na kloktanie sa používa opäť 1% roztok soli (10 g na 1 liter vlažnej vody).

Inhalácia: Pri ťažkostiach s dutinami a na uvoľnenie horných dýchacích ciest sa dá Biotermal využiť aj na inhalovanie. Do 1 litra vriacej vody použijeme 10 g soli a inhalujeme cca 15 minút.

Odporúčané kombinácie:
Na umocnenie celkového regeneračného efektu odporúčame použiť po kúpeli prípravky pentagramu infokozmetiky. Všetkých päť bylinných komplexov v krémovom základe obsahuje vysoko účinné látky (okrem iného aj lipozómy, AHA kyseliny, vitamíny...). Skúsenosti mnohých terapeutov hovoria v prospech aplikovania krémov na problematické miesto, nad chorý orgán, na reflexné zóny alebo akupunktúrne body, a to pri akútnych problémoch alebo liečení rôznych chronických ochorení. Osvedčuje sa buď masáž alebo nanášanie krému na príslušné body.

Droserin - nachladnutie, srdcové ťažkosti, zápaly stredného ucha, zápaly priedušiek a horných dýchacích ciest, pri zranení, ochorení hlasiviek, upchatých dutinách a nose.

Protektin - má regeneračné účinky na pokožku, podporuje hojivý proces, má vplyv na likvidáciu vírusu herpes, upokojuje kožu pri svrbení. Je vhodný pri rôznych vyrážkach, ekzémoch, lišaji, lupienke, akné, na eliminovanie plesní a pri migrénach. Aplikujte na popraskané päty, pľuzgiere, otlaky, lupiny a plesne.

Artrin - má protibolestivý, protizápalový a protinádorový účinok. Odporúča sa pri liečení pohybových ťažkostí, reumatických bolestiach a zápalových stavoch, pri degenerácii a opuchoch kĺbov, pri dne, bolestiach v krížoch, v chrbte a krčnom svalstve, pri poruchách lymfatického systému, obrne, problémoch s obličkami, močovým mechúrom, prostatou. Osvedčuje sa pri celkovej únave, chlade a nedostatočnom prekrvení končatín. Je vhodný na regeneráciu kostí po zlomeninách, pomliaždeninách a pri zápaloch svalov a šliach.
Cytovital - vhodný na regeneráciu pokožky, detoxikáciu buniek, odstraňovanie svrbenia, pri plesniach. Má výrazné protizápalové účinky, ochraňuje kožu pred rôznymi druhmi žiarenia, dá sa využiť pri silnom poškodení kože (jazvy, rezné rany, popáleniny, odreniny), pri celulitíde, vitiligu, sklerodermii, cukrovke, tiež pri zlej činnosti nadobličiek a u onkologicky chorých - pri ožarovaní na rýchlejšiu regeneráciu tkanív a pokožky.

Ruticelit - účinný pri cievnych chorobách ako sú zápaly žíl, okolie vredov predkolenia, hemoroidoch, výronoch, preležaninách, pri nedostatočnom periférnom prekrvení, po amputácii končatín, pri trombózach. Výborný je na regeneráciu kože a tkanív po pomliaždeninách, zlomeninách, pri lámavosti jemných cievnych kapilár na tvári a po celom tele.

Celkový regeneračný účinok sa mnohonásobne zvyšuje užívaním bylinných koncentrátov (Vironal, Regalen, Renol, Gynex, Korolen), ktorý vhodne dopĺňajú spomínané krémy z pentagramu infokozmetiky. Viac čítajte v brožúre Regenerácia v Pentagrame®.

Rozbor termálnej vody žriedla Podhájska:
Parameter Obsah Parameter Obsah Parameter Obsah
v mg/l v mg/l v mg/l
Kys. kremičitá
Sírovodík
Čpavok

Voda žriedla Podhájska bola klinicky testovaná.
Cena:350g-10,50€
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BALNEOL 110ml-17,50eur

Balneol

Balneol je bioinformačný aromatický kúpeľ s vysokým obsahom humínových látok, ricínového oleja a vybranou zmesou éterických olejov.
 
Bioinformácie sú frekvencie, ktoré napodobňujú riadiace impulzy podkôrových centier mozgu, regulujúcich vegetatívnu nervovú sústavu a činnosť vnútorných orgánov. Ich pôsobením sa rušia negatívne informácie a vyvolá sa spätný regeneračný proces.
 
Už mnoho storočí sú známe a využívajú sa blahodarné účinky pôsobenia rašelinových kúpeľov a bahenných obkladov. Využívajú sa na liečebné procedúry. Rašeliny a slatiny alebo prírodné liečivé zeminy vďačia za svoj široký liečebný potenciál vysokému obsahu organických látok – tzv. humátov (humínové kyseliny a ich soli). Majú veľmi zložitú molekulárnu štruktúru a vznikali pozvoľným rozpadom organickej hmoty za prístupu kyslíka. V prírode sa humínové látky vyskytujú v rašeline, rôznych bahnách, černozemi a najviac v hnedom uhlí. V treťohorných pralesoch a močiaroch tak vznikla úžasná prírodná látka, ktorú môžeme využívať pre zdravie človeka.

Princíp pôsobenia Balneolu
Balneol obsahuje okrem humátov aj výťažky z grapefruitu, tuje, borievky, gáfrovníka, litsey a styraxu. Na ľudský organizmus pôsobí bioinformačný kúpeľ Balneol na niekoľkých úrovniach súčasne. Účinné látky ovplyvňujú priamo povrch kože alebo sa cez pľúca dostávajú do krvi. Bioinformácie v Balneole zároveň harmonizujú jednotlivé orgány cez dokonalý systém reflexných zón a energetických dráh. Ricínový olej zanecháva na pokožke ochranný film. Počas kúpeľa sa vymieňajú prvky medzi telom a kúpeľom. Odpadové nasýtené prvky putujú z tela von a nenasýtené naopak vnikajú do tela. V Balneole je predovšetkým draslík a viac než 30 ďalších prvkov. Aby táto výmena prebehla, mala by krv mať prevahu alkalických látok. Kúpeľ je najúčinnejší ráno alebo večer, pretože v tomto čase je hladina alkalických látok v tele najvyššia. Vzhľadom na to, že Balneol obsahuje éterické oleje z rastlín, umožňuje súčasne s balneoterapiou využiť aj účinky aromaterapie. Éterické oleje sa v teplej vode odparujú, pôsobia baktericídne a uľahčujú dýchanie. Cez pľúca sa ľahko dostávajú do krvného obehu, rýchlo upokojujú psychiku a navodzujú uvoľnenie svalstva.

Energetické pôsobenie Balneolu podľa princípov TČM
Balneol harmonizuje dráhy močového mechúra, obličiek, sleziny, troch ohnísk, jinovú spojivovú, hrubého čreva, spojnicu tenkého čreva a ďalšie.

Použitie Balneolu
 • detoxikácia a regenerácia tela, podpora imunity, antioxidačné pôsobenie
 • zlá pohyblivosť, bolesti chrbtice, reumatizmus, artróza, artritída a dna
 • pomliaždeniny, natiahnuté svaly a zlomeniny
 • kŕče svalov a šliach
 • bronchitída, astma, kašeľ a choroby z nachladnutia
 • podpora srdca a krvného obehu
 • upokojenie psychiky
 • lupienka, ekzematická zápalová pokožka a akné, opary
 • prekrvenie pokožky a hlbších vrstiev kože, hydratácia pokožky
 • kožné plesne
 • podliatiny, modriny a hematómy
 • zrasty a jazvy
 • opuchy dolných končatín
 • doplnok pri liečbe gynekologických a urologických ochorení
 • ochorenie žíl a hemoroidy
 • únava, strata energie
Zloženie Balneolu
Zloženie: voda, humát draselný, propylenglykol, PEG-40 hydrogenovaný ricínový olej, parfum (zmes éterických olejov), disodium EDTA, phenoxyethanol et parabena, xantanová guma.

Spôsob použitia Balneolu
Kúpeľ je nepenivý a vysoko koncentrovaný – 110 ml Balneolu zodpovedá 400 ml akéhokoľvek bežného kúpeľa. Preto stačí iba 1 uzáveru, t.j. cca 5 ml na bežnú vaňu. Uzáver po odmeraní vypláchnite prúdom vody.
Regeneračný kúpeľ opakujeme 1–3x týždenne alebo podľa potreby.
Bežný kúpeľ vo vani je vhodný pre zdravého človeka. Telo by malo byť ponorené až po krk a voda by nemala byť priveľmi horúca. Všeobecne sa odporúča teplota 32–36° C. Kúpeľ nemá trvať pridlho, 10 až 15, maximálne 20 minút. Dvadsaťminútový kúpeľ je už náročný. Po kúpeli by mala nasledovať studená sprcha, ktorá vyvoláva silnejšie podráždenie pokožky a mobilizuje obranné mechanizmy tela.
 
Po kúpeli odporúčame natrieť bolestivé miesta niektorým z regeneračných krémov Pentagramu®.
Upozornenie: Ak máte závažné zdravotné ťažkosti, napr. cievne alebo iné, u ktorých by kúpele vyvolávali zvýšenú záťaž organizmu, obráťte sa na lekára s otázkou, či vám odporúča balneoterapeutické procedúry.
Spôsob skladovania: Uschovávajte v suchu, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia, pri teplote 10–25 °C. Chráňte pred mrazom.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one