Poradca,informátor v oblasti:
životosprávy,zdravotných
ťažkostí,formovania postavy.
J-Synek2.jpg
Diviaky nad Nitricou 33
Mailom:fitness7@azet.sk
Telefonicky:0918490828
Po-Ne:8-20hod.

Pri objednávaní produktov napíšte do mailu okrem adresy
aj vaše telefónne číslo.
Objednávky príjimam:
Mailom : fitness7@azet.sk
Mobil:0918490828
Osobne po dohode
Poštovné sa pohybuje v rozmedzí:1,15-3,60 eur,
v objednávke nad 80 eur sa poštová služba neplatí,
v určitých prípadoch aj pri nižších objednávkach.
Odosielanie výrobkov:do 24hod./ak sú na sklade/

Pri objednávaní produktov napíšte do mailu okrem adresy
aj vaše telefónne číslo.

Jednou z najušľachtilejších činností je znižovanie bolesti a utrpenia druhým.

Auto trakčné zdravotné lehátka na liečenie chrbta,klbov,tela,..

sta 1.jpg
stav 2.jpg
CENA: 235eur

CENA: 235eur

Autotrakčné lehátko-235eur vrátane dopravy
12.jpg
11.jpg
13.jpg
14.jpg
Rozložený stav

Rozložený stav

Zložený stav

Zložený stav

UPNUTIE-na nohy

UPNUTIE-na nohy

UPNUTIE-na nohy
Auto trakční lehátko MEDIC (AL200, AL080) -235eur vrátane dopravy.
ZDRAVOTNE LEHATKA sú vhodnejšie a účinnejšie na liečbu zdravotných ťažkostí,
než lehátka športové.


Autotrakční lehátka MEDIC vyrábí firma Dolejší již od roku 1991. Bylo vyvinuto pro preventivní a léčebné využití při bolestech a onemocnění zad, páteře a pohybového systému. Trvalé jednostranné zatížení, ať už v poloze v sedě nebo ve stoje, tak typické pro náš současný život, vede postupně k přetížení a následně k poškození přetěžovaných částí těla:

    přetížení žilního oběhu dolních končetin
    přetížení meziobratlových plotének
    přetížení kyčelních kloubů
    přetížení vnitřních orgánů (v poloze v sedě)


Obrácená poloha na autotrakčním lehátku vyrovnává tyto důsledky přetížení tím nejpřirozenějším a nejefektivnějším způsobem.

    Autotrakční lehátka se nám osvědčují jako velmi levná, účinná a rychlá pomůcka při léčbě řady vertebrogenních onemocnění...

MUDr. Vladimír Žák - primář rehabilitačního oddělení

    K nápravě páteře jsem doporučoval pacientům účinné cvičení, ale AUTOTRAKČNÍ LEHÁTKO je nepřekonatelné.

Jan Spěváček - známý léčitel a psychotronik

    Lehátko je možné používat ve všech věkových kategorií, od malých dětí s poruchami statiky páteře...


Vývoj autotrakčního lehátka MEDIC (AL200 a AL080)
Vývoj prvního autotrakčního lehátka MEDIC (AL200 a AL080) trval rok. Vyrobit překlápěcí desku nebyl technický problém. Problém byl vyladit geometrii lehátka tak, aby vodorovná poloha navozovala rozvolňující stav „beztíže“- tak intenzivní odlehčení, kdy se svalová přepětí a svalové spasmy ve vodorovné poloze plně uvolňují po celé ploše zad. Bez tohoto uvolnění nelze získat léčebný a regenerační efekt na páteř a vlastně na celé tělo (včetně psychického uvolnění a odstranění důsledků stresu). Tohoto účinku nebylo možné dosáhnout na překlápěcí desce. Nastavené parametry geometrie lehátka se nedaly jinak vyvinout než metodou „pokus - omyl“. Každá nepatrná změna v geometrii se nějak promítla v léčebných účincích lehátka. Vždy bylo potřeba každou změnu vyzkoušet a postupně vyhodnotit způsob dalších úprav konstrukce. Také se ukázalo, že pevná podložka (pokrytá molitanem a potažená koženkou), na které jsme na prvním vyrobeném lehátku leželi, zvyšovala svalové napětí v místech bolestí zad a tím snižovala, ne-li plně bránila léčebným účinkům regenerace páteře. Toto se podařilo odstranit elastickým výpletem, který kopíruje tvar páteře a nevyvolává žádnou reakci v bolestivých oblastech zad. Sice to připomíná výplet ze sáněk, ale výsledný léčebný efekt oproti pevné podložce je výrazně kvalitnější a rozsáhlejší. Z tohoto důvodu se ustoupilo od výrobně jednoduššího a esteticky přijatelnějšího řešení v podobě pevné podložky.

MEDIC AL200 je subtilnější konstrukce o váze 16,5kg. Nosnost 120kg (zátěž při atestech cca 190 kg) je dána konstrukcí stojny lehátka (jejím úhlem sklonu).
Velice snadno se demontuje vysazením otočné části lehátka. Žádný jeho díl není těžší než 5 kg. AL 200 je snadno rozebíratelné a umožňuje snadnou manipulaci i starým oslabeným lidem. I v malém prostoru se dá jednoduše složit ke stěně jako skládací žebřík. Časová náročnost tohoto složení je 5 – 10 vteřin bez vynaložení fyzické síly. Tak je možné lehátko využívat i v malých bytech. Demontáž lehátka pro potřeby transportu trvá cca 2 minuty.
Nastavení polohy upínacího systému podle výšky klienta se děje velice jednoduše a dá se provést jednou rukou. Doba přesunutí upínacího systému z jedné polohy do druhé trvá cca 2 až 5 vteřin. Konstrukce autotrakčních lehátek MEDIC je koncipována tak, aby nebylo možné lehátko sestavit jinak než správně. To umožňuje pravidelné používání lehátka i nevidomými klienty bez jakéhokoliv omezení či komplikací.
Jsme na trhu více jak 20 let. Díky výstavám a veletrhům, kterých se pravidelně účastníme, máme trvale zpětnou informaci o spokojenosti, využití a účincích MEDIC AL200 u našich klientů. Těší nás, jak snadno se jim daří proniknout do metodiky jeho používání. Lidé si MEDIC AL200 pořizují převážně domů, i do malých bytů. Konstrukce lehátka se používáním nijak zásadně neopotřebovává a měla by sloužit celé rodině celý život.

Zásady použítí autotrakčního lehátka MEDIC
Pro zdravého Člověka bez vážných zdravotních omezení a onemocnění je autotrakční lehátko MEDIC (dále jen AL) vhodné a lze ho doporučit široké vrstvě veřejnosti. Při použití je nutné se řídit Zásadami použití.

Zásady použití autotrakčního lehátka MEDIC
Žádné aplikace léčby na AL se neprovádí "násilím", tzn. přes nepříjemné a bolestivé stavy pacienta. Čím je poloha na lehátku přijemnější, tím je hlubší stav relaxace a uvolnění a tím je větší účinnost obrácené polohy.

V poloze rovnovážné dochází k odlehčení celého těla - "stavu beztíže". Už tato poloha má léčebné účinky.
V obrácených polohách nesetrváváme déle než je nám příjemné. V polohách mírně šikmých setrváme cca od 1 min. do 5 min., v polohách více šikmých (nad 30 stupňů) a kolmých do 1 min. Za tuto dobu se tělo dostatečně natáhne a kloubní spoje rozvolní. Potom se vrátíme do polohy rovnovážné, ve které zůstaneme cca 5 - 8 min. V této poloze natažení a uvolnění těla přetrvává i když intenzita tahu je snížena na minimum. Takto jsou zachovány veškeré blahodárné účinky obrácené polohy, aniž bychom museli zvyšovat dobu setrvávání v obrácené poloze. Tento postup můžeme během jedné aplikace podle vlastní snášenlivosti opakovat 2x.
Při různých bolestech a nepříjemných pocitech se ihned vrátíme zpět do polohy rovnovážné, ve které necháme tyto průvodní jevy odeznít. Při větších průvodních potížích volíme úhel sklonu lehátka co nejmenší střídavě s polohou rovnovážnou a zvyšujeme ho postupně podle adaptace organismu.
Při návratu ze šikmé polohy do polohy výchozí doporučujeme zůstat několik minut (2-3) v poloze rovnovážné.
Frekvenci a intenzitu používání AL si každý volí individuálně podle vlastní snášenlivosti (zpočátku může být vhodnější vyšší frekvence s kratší dobou trakce, např. 4x denně po 5 min., po adaptaci organismu můžeme dobu trakce prodloužit, např. lx denně po cca 15 min.). U lidí starších a nemocných doporučujeme začít s polohou rovnovážnou střídavě s polohou šikmou do cca 5° - 10° hlavou dolů.
Používání AL podle těchto zásad je bezpečné a značně efektivní.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Účinky obrácené polohy
V případě vertikálního lidského krevního oběhu hraje velkou roli zemská přitažlivost, která pod rovinou srdce postihuje zejména žilní systém.

Žilní krev je směrem k plicím a srdci hnána hlavně svalovými stahy stlačujícími žíly. U přírodního člověka pracujícího tělesně, takové řešení plně dostačuje, u člověka civilizovaného, vedoucího převážně sedavý způsob života, jsou tyto svalové stahy nedostatečné. To vede k nahromadění žilní krve v dolních končetinách a zejména v břišní krajině, kde krev stagnuje v břišních orgánech, což narušuje jejich dobrou funkci.

U civilizovaného člověka pracujícího převážně hlavou, může být podobnými problémy zatížena i ta část oběhu krve tepenné, která se nachází nad rovinou srdeční a okysličenou krví zásobuje mozek.

Vzpřímená poloha je také příčinou posunutí vnitřních orgánů (poklesu žaludku, střev…), což vede k funkčním poruchám. Proto například i jogíni zcela logicky kladou velký důraz na obrácené polohy, které umožňují takřka okamžitě odstranit nevýhody vzpřímeného postoje.

Autotrakční lehátko má příznivé účinky na celou řadu částí lidského těla.

Kostra , Krevní oběh ,Vnitřní orgány , PlíceMozek , Estetitka , Terapie
Účinky na kostru
V obrácené poloze na autotrakčním lehátku se svaly rychle uvolňují a páteř se citelně prodlouží už po několika minutách. Toto prodlužení je způsobeno znovunasátím tekutiny do jádra ploténky, které vyživuje chrupavku. Tím dochází k regeneraci meziobratlových plotének. Vzhledem k tomu, že pro bolesti zad je charakteristické jejich opakovaní a věkem dochází k degenaraci, je to důvod pro pravidelné používání lehátka. Obrácenou polohou na autotrakčním lehátku dosahujeme:

předcházení vzniku statických poruch páteře(skolióza) u mladých jedinců
v období růstu
prevence vzniku bolestivých vertebrogenních stavů (bolestí zad)
léčby všech bolestivých vertebrogenních syndromů
léčby poruch statiky páteře mladých jedinců (vadné držení těla, skoliotické a kyfotické držení těla, léčby skolióz všech stupňů)

POZRITE SI : http://lehatko.cz/cs/účinky/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Reference -POZRITE SI NA :http://lehatko.cz/cs/reference/

Miluše Bajgerová
Vydavatelka a šefredaktorka časopisu médium.
Doporučující dopis
Mirek Kudrna
Klient firmy Dolejší a uživatel Autotrakčního lehátka.
Doporučující dopis
Petr Bogdány
Klient firmy Dolejší a uživatel Autotrakčního lehátka.
Doporučující dopis
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Použití autotrakčního lehátka nedoporučujeme pro lidi s následujícími lékařskými diagnózami:

vážné srdeční onemocnění (těžší stavy po infarktu myokardu, těžké vrozené srdeční vady),
stavy po mozkové mrtvici,
při bolestech hlavy po zánětu mozkových blan,
při výduti mozku,
zelený zákal oční,
akutní stavy po zlomeninách obratlových těl,
totální endoprotézy kyčlí a kolen,
po čerstvých operacích plotének páteře,
při hemofilii,
při těžké cukrovce,
stavy po operaci lebky,
stavy po vysoké amputaci jedné dolní končetiny,
těžké psychotické stavy (stavy nepříčetnosti apod.),
trvale vysoký krevní tlak,
nadměrně zvýšená činnost štítné žlázy,
vážná vnitřní onemocnění (např. kolagenozy, akutní záněty a další dle lékaře).
U lidí vážně nemocných nebo trpících různými vážnými zdravotními problémy musí vhodnost cvičení na AL a jeho aplikaci doporučit ošetřující lékař. Tito lidé by AL neměli bez doporučení lékaře používat.

Pokud se používáním AL při léčbě bolesti prohlubují, nedoporučujeme pacientům k léčbě nadále používat AL bez konzultace s lékařem.

Prim. MUDr. Jan MIKLÁNEK
ordinace (ke dni 1. 6. 91): Jabloňová 2992, Praha 10
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lékařská hodnocení-POZRITE SI NA :
http://lehatko.cz/cs/hodnoceni/


Odborné hodnocení účinků autotrakčního lehátka:
MUDr. Vladimír Žák - Primář rehabilitačního oddělení
MUDr. A. Willant
MUDr. Jan Doležal
Jan Spěváček - Vícepresident Severočeské lečitelské komory, psychotronik, léčitel a spisovatel
Strojírenský zkušební ústav v Brně - Protokol o zkoušce
Klinika rehabilitačního lekařství, Praha 2 - Závěrečná zpráva klinického hodnocení
Certifikát autenticity - Potvrzení o využívání kvantových technologií

CENA: 235eur vrátane dopravy
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one